Помер професор кафедри фізики і хімії твердого тіла Марк Аунович Рувінський

13 серпня 2018 року на 81 році життя після тривалої хвороби відійшов у вічність доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики і хімії твердого тіла Рувінський Марк Аунович. Колектив кафедри висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного. Нехай наші співчуття допоможуть родині пережити біль непоправної втрати.

Вічна та Світла пам’ять Вченому, Науковцю, Колезі…

ДОВІДКОВО

Рувінський Марк Аунович – народився 5 серпня 1938 р. в  Києві. 1955 року закінчив Станіславську (нині Івано-Франківську) ЗОСШ № 3. Вищу освіту отримав у Львівському держуніверситеті ім. І. Франка (1955–1960 рр.), який закінчив із дипломом з відзнакою. У 1960–1961 рр. працював старшим техніком Волго-Уральського філіалу Всесоюзного науково-дослідного інституту геофізики. З 1961 до 1971 рр. працював у Дрогобицькому педінституті ім. І. Франка. З 1964 до 1967 рр. навчався в аспірантурі Львівського і Одеського держуніверситетів.
Кандидат фізико-математичних наук – з 1967 р., доцент – з 1970 р. В Івано-Франківському педінституті (нині Прикарпатському національному університеті) імені Василя Стефаника працював з 1971 р. на посаді доцента кафедри фізики (1971–1994 рр.), 1994–1995 рр. – професора кафедр теоретичної фізики і фізики твердого тіла, з 2018р. старшого наукового співробітника.
Доктор фізико-математичних наук – з 1994 р., професор – з 1995 р. Захистив докторську дисертацію: «Колективні і динамічні ефекти квазічастинкових збуджень у неметалічних кристалах» (Вчена рада Інституту фізики НАН України, м. Київ).
Вчителі: доктор фізико-математичних наук, професор А.Ю. Глауберман (1917–1974 рр.), Львівський держуніверситет, Науково-дослідний інститут фізики Одеського держуніверситету; академік НАН України І.Р. Юхновський, Інститут фізики конденсованих систем НАН України (м. Львів). Педагогічна діяльність була пов’язана з викладанням провідних курсів теоретичної фізики («Квантова механіка», спецкурс «Методи квантової теорії систем багатьох частинок»), методів математичної фізики, спецкурсу «Теорія спеціальних функцій», фізики твердого тіла (спецкурс «Оптичні властивості напівпровідників»).
1990 року нагороджений медаллю імені Василя Стефаника Івано-Франківського педінституту. Почесні звання: «Людина року – 1998» від Американського біографічного інституту (США); «Міжнародна Людина року 2000/2001» і «Видатний вчений ХХ століття» від Міжнародного біографічного центру (Кембрідж, Англія).
Автор понад 220 наукових праць, 9 посібників і підручника для вищих навчальних закладів. Був Членом Координаційної ради Українського фізичного товариства (УФТ) (1990–1994 рр.), одним із засновників і співголовою Івано-Франківського крайового відділення УФТ (з 1990 р.), членом Американського фізичного товариства (з 1992 р.). Був заступником головного редактора всеукраїнського наукового журналу «Фізика і хімія твердого тіла», членом редколегії журналу «Вісник Прикарпатського національного університету», заступником голови спеціалізованої вченої ради Д.50.051.06 із захисту докторських і кандидатських дисертацій.