Нові перспективи співпраці з НАТО в спільних наукових проектах

Співпраця вчених України у рамках проектів НАТО та УНТЦ залишається серед найвищих пріоритетів!
Перший проект у рамках програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” на нашій кафедрі Фізики і хімії твердого тіла  виконувався у 2014-2016 роках (партнер – університет Газі, Туреччина), наступний у 2021-2022 роках (партнер – університет Центральної Флориди, США).
Не будемо на цьому зупинятися.
Україна разом з НАТО та УНТЦ поглиблюють співпрацю у науково-технічній сфері
Нещодавно в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулось засідання Робочої групи з питань співпраці у сфері науки та довкілля у форматі Ради Україна-НАТО.
Представили партнерам ключові пріоритети для взаємодії України та Альянсу в рамках Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», актуальну ситуацію у науково-дослідницькому середовищі України та пріоритети майбутньої співпраці.
Серед окремих домовленостей:
  • Україна запропонувала щоб її наукові організації отримали можливість бути ініціаторами тематики нових проєктів спільно з партнерами з країн НАТО;
  •  протягом півроку буде розроблена Дорожня карта розширення співпраці України з Альянсом у сфері науки та інновацій.
У цей же день, в рамках 59-ї зустрічі Адміністративної Ради Українського науково-технологічного центру (УНТЦ), було затверджено нові програми допомоги українським науковцям.
На засіданні Ради УНТЦ було:
  • затверджено 12 нових проєктів, а також підтверджено 7 партнерських проєктів, зокрема проєкти щодо забезпечення безпеки окремих об’єктів дослідницької інфраструктури, у т.ч. у напрямі ядерної фізики та продовольчої безпеки, загальний обсяг фінансування затверджених проєктів – у $20,7 млн;
  • разом із рішеннями цього річного травневого засідання, загальна сума фінансування проєктів УНТЦ за 2024 рік сягнула $53,9 млн, що найбільшим обсягом за історію існування цієї інституції;
  • також прийнято спільне рішення про проведення ювілейного 60-го засідання Адміністративної Ради УНТЦ в Україні у місті Київ у першій половині 2025 року.
Дякуємо стратегічним міжнародним партнерам за підтримку сфери науки та інновацій України!